NASTIK Modele RC
Moje konto    Zawartość koszyka    Zamówienie   
Kategorie
Akcesoria elektro

Akcesoria modeli

Akcesoria spalina

Części zamienne

Folie i farby

Gadżety

Kamery

Kleje, rzepy, wypełniacze

Koła, podwozia

Kołpaki

Ładowarki i balansery

Łódki

Materiały do budowy

Multikoptery (DRONY)

OKAZJE

Osprzęt RC

Paliwa i dodatki

Regulatory obrotów

Samochody

Samoloty
  Części do modeli
  Elektryczne
    Aircombat ESA
    Akrobaty
    Napęd tunelowy
    Półmakiety
    Rekreacyjne
    Slow i Shock Flyer
  Spalinowe

Serwomechanizmy

Silniki elektryczne

Silniki spalinowe

Symulatory

Szybowce

Śmigła

Śmigłowce

Zasilanie
Promocje
DSYS Regulator dwukierunkowy MDE90W (BUS)
DSYS Regulator dwukierunkowy MDE90W (BUS)
215,00zł
189,90zł
Szukaj


Wyszukiwanie zaawansowane
Bestsellery
01.PKZ - P-51D Mustang Gunfighter ARF Electric (BRAK)
02.EFL - DHC-2 Beaver 25e ARF
03.PEL - TURBO BEAVER 1.52m z napędem i serwami
04.Phoenix - Decathlon-EP ARF (BRAK)
05.AIR - J-3 Cub EP ARF + silnik BL 1000KV
06.EFL - Piper L-4 Grasshopper 250 ARF
Informacje
EFL - Cessna 150 2.1m Carbon-Z BNF Basic
[EFL1450]
1939,00zł
EFL - Cessna 150 2.1m Carbon-Z BNF Basic
Kliknij aby powiększyć

EFlite Cessna 150

Charakterystyka

Jeden z najpopularniejszych samolotów turystycznych Cessna 150 jako model RC o rozpiętości 2,1m na zdalne sterowanie. Ma zainstalowany trójfazowy napęd, serwa, odbiornik Spektrum AS3X z opcjonalnym systemem SAFE oraz oświetleniem. Przednia sterowana goleń z amortyzacją, podwozie z osłonami kół, działające klapy i szereg makietowych dodatków.

Z historii samolotu

Prototyp Cessny 150 po raz pierwszy wystartował 12 września 1957. Nowością było zastosowanie trójkołowego podwozia oraz wydajniejszych klap Fowlera. Produkowany był w fabryce Cessna Aircraft Wichita, Kansas, potem na licencji we Francji. Posiadała silniki Continental, francuskie Rolls Royce, produkcja wynosiła, w wielu różnych wersjach tysiące sztuk. Masowa popularność samolotu została osiągnięta dzięki doskonałym własnościom do nauki pilotażu samolotów sportowych, do latania turystycznego oraz również do wykorzystania w wielu krajach do celów wojskowych.

Konstrukcja

Model jest wykonany w technologii Carbon-Z, co stanowi solidną piankę w połączeniu ze wzmocnieniami węglowymi. Efektem jest bardzo sztywna i lekka konstrukcja. Model Cessna 150 jest niezwykle wszechstronny, można go wykorzystać jako model rekreacyjny lub wykorzystać jego zdolności akrobacyjne. Można go uzupełnić opcjonalnymi dodatkami, jak np. pływaki (EFLA5600 + EFLA5605) i latać nad powierzchnią wody jako hydroplan. Montaż modelu jest łatwy dzięki zastosowanemu systemowi połączeń śrubowych. Statecznik poziomy jet dzielony i nasuwa się na rurkę węglową, skrzydło jest dzielone, skrzydło nasuwa się na łącznik i przymocuje makietowe wsporniki za pomocą śrub i czopów z zawleczkami. Przy montażu skrzydła zastosowano system "Hands-Free Servo Connection", który zapewnia przy nasunięciu skrzydła do kadłuba podłączenie wszystkich potrzebnych konektorów serw lotek, klap i oświetlenia. Nie trzeba już szukać odpowiednich kabli z konektorami, wszystko jest gotowe po nasunięciu skrzydła. Model posiada działające klapy, które wyraźnie skracają drogę potrzebną do startu i lądowania.

Wyposażenie

Carbon-Z Cessna 150 ma zainstalowany kompletny napęd i elektronikę, która składa się z silnika trójfazowego 50BL 525kv z regulatorem 60A Switch Mode BEC, 4 szt 26g mini serw z metalową przekładnią i 2 szt mikro serw z metalową przekładnią. Zastosowane śmigło to 15 x 7 Electric, kołpak 62mm. Model w wersji BNF ma zainstalowany 6-kanałowy odbiornik Spektrum™ AR636A, AS3X® SAFE Sport.

Technologia AS3X i SAFE

Zaletą jest zastosowanie technologii 3-osiowej stabilizacji AS3X oraz możliwość aktywacji inteligentnej technologii SAFE™ (Sensor Assisted Flight Envelope), która maksymalnie zwiększa bezpieczeństwo lotu i zapewnia spokojny lot. Jednocześnie zachowuje pełną sterowność modelu tak, że pilot ma poczucie maksymalnego bezpieczeństwa. Elektronika odbiornika modelu jest wyposażona w elektroniczną stabilizację AS3X, która oferuje najwyższy stopień precyzji i stabilizacji w czasie lotu. Chodzi o całkiem nowe doświadczenie z lotu, a to dzięki najnowszej technologii, która potrafi prowadzić model jak po sznurku. Mikroprocesor na podstawie informacji z żyroskopu ciągle utrzymuje położenie samolotu za pomocą lotek, steru kierunku i wysokości w stałym położeniu do czasu, aż za pomocą nadajnika dacie rozkaz do zmiany pozycji modelu. Jeśli jesteście nowym pilotem lub chcecie mieć większy poziom bezpieczeństwa, a zarazem zapoznajecie się z modelem, możecie załączyć opcjonalną technologię SAFE, która jest wbudowana w odbiorniku. Nie wymaga to żadnego programowania. Po prostu wystarczy zmienić ustawienie w czasie parowania modelu, zgodnie z zaleceniami w instrukcji. Funkcja SAFE zapewni ograniczenie nachyleń modelu w locie i zabezpieczy skrajne limity wychyleń.

Przy wyborze SAFE aktywuje się:
 • Limit nachylenia oraz wznoszenia i opadania: uniemożliwi nadmierne wznoszenie i przeciągnięcie na przykład podczas startu lub zbyt duże nachylenie w zakręcie
 • Automatyczne wyrównanie: skrzydła natychmiast wrócą do położenia poziomego po zwolnieniu drążków do neutrum
Opcjonalny zestaw pływaków

Jeśli jesteście miłośnikami hydroplanów, możecie model Cessna 150 wyposażyć w opcjonalny zestaw pływaków EFLA5600 oraz drutowy uchwyt pływaków EFLA5605, instalacja jest prosta i można ja wykonać w przeciągu kilku minut.

 • Duży sportowy model popularnego samolotu Cesna 150
 • Szeroki możliwości lotne
 • Wyposażone w światła LED, klapy, aerodynamiczne osłony kół
 • Łatwy montaż w terenie
 • Innowacyjne połączenie Serwo systemem hands-free
 • Dwudzielne skrzydło dla ułatwienia transportu
 • Odbiornik AS3X® z opcjonalną technologią SAFE Select
 • Mocny trójfazowy silnik z 60A regulatorem
 • Duża pokrywa na kadłubie dla ułatwienia dostępu do akumulatorów LiPol
 • Pomysłowe ubarwienie Aerobat
 • Sztywne podwozie z amortyzowaną przednią golenią
 • Możliwość uzupełnienia opcjonalnym zestawem z pływakami
SPECYFIKACJA:
 • konstrukcja Carbon-Z
 • rozpiętość: 2125mm
 • długość: 1570mm
 • waga do lotu: 4000-4500g
 • powierzchnia nośna: 68dm2
 • obciążenie powierzchni: 63g/dm2
 • silnik trójfazowy 50BL 525kv
 • regulator 60A Switch mode BEC
 • 4 szt 26g MG, 2 szt 13g mikro MG
 • śmigło 15x7E
 • odbiornik 6-kanałowy Spektrum AR636A AS3X Safe Sport
 • zabudowane światła LED

EFlite Cessna 150a

EFlite Cessna 150

EFL - Cessna 150 2.1m Carbon-Z BNF Basic EFL - Cessna 150 2.1m Carbon-Z BNF Basic EFL - Cessna 150 2.1m Carbon-Z BNF Basic EFL - Cessna 150 2.1m Carbon-Z BNF Basic
EFL - Cessna 150 2.1m Carbon-Z BNF Basic EFL - Cessna 150 2.1m Carbon-Z BNF Basic EFL - Cessna 150 2.1m Carbon-Z BNF Basic EFL - Cessna 150 2.1m Carbon-Z BNF Basic
Data dodania produktu: 29 listopad 2017.
Recenzje